Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Akcja charytatywna Tesco Polska na zakup karetki „N”

Akcja charytatywna Tesco Polska na zakup karetki „N”

(nag)

Hasło #biegnijnaratunek sprawdza się także na zakupach! W czwartek, 10 sierpnia w Tesco (ul. Kapelanka) 20 proc z każdych zakupów za minimum 100 złotych zostanie przeznaczone na zakup karetki neonatologicznej dla wcześniaków i noworodków.

Tego dnia w Pasażu Tesco (ul. Kapelanka) w godz. 15 do 18  odbędą się również pokazy pierwszej pomocy, prowadzone przez zespół neonatologiczny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
w Krakowie. Będzie można się dowiedzieć m.in. jak zachować w sytuacji chwilowego bezdechu, czy zadławienia się niemowlaka. Ponadto ratownicy zaprezentują serce karetki neonatologicznej – zestaw transportowy, który zapewnia bezpieczne warunki wcześniakom i noworodkom, przewożonym ambulansem. Każdego miesiąca sprzęt ten pomaga ratować życie około 30 najmniejszym dzieciom z całej Małopolski. To niecodzienna okazja, aby poznać „od kuchni” pracę zespołu karetki „N”. Zapraszamy!

Wciąż można się zapisać na  6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, który startuje 26 sierpnia na krakowskich Błoniach. Link do formularza: http://zapisy.sts-timing.pl/189/