Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Aktualności

Nowoczesna gastroenterologia dziecięca
O nowych możliwościach diagnozowania i leczenia chorób przewodu pokarmowego u dzieci dyskutowano podczas II Małopolskich Dni Gastroenterologii Dziecięcej. Konferencja odbyła się w ostatni weekend września (29 – 30.09.2017) w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Organizatorem była Klinika Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia UJCM/USDK. W czasie dwudniowych obrad, odbyło się 5 tematycznych sesji, które przybliżyły od strony więcej »
Prof. Krzysztof Fyderek kandydatem na stanowisko dyrektora USD
Prof. Krzysztof Fyderek został wybrany na kandydata na stanowisko Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 27 września br. w Uniwersytecie Jagiellońskim, który jest organem założycielskim szpitala, odbyło się posiedzenie komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Do konkursu przystąpiło 6 osób. Wszystkie złożyły kompletne aplikacje oraz spełniły warunki więcej »
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna
Drodzy Rodzice i Opiekunowie, Polecamy zapoznanie się z wykazem placówek, które od od 1 października 2017 r. realizować będą nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Lista placówek została opublikowana na stronie Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pod adresem: http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/ Przypominamy, że z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać więcej »
Kalendarz 2018 z rysunkami naszych pacjentów
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Moja ulubiona pora roku” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim pacjentom, którzy podęli wyzwanie. Wpłynęło wiele przepięknych, kolorowych prac. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie, ale  ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach Jury wybrało 12 zwycięskich rysunków, które znajdą się w kalendarzu na 2018 rok. Oto lista zwycięzców: Mateusz, lat 8, Pulmonologia więcej »
Akcja na rzecz kardiochirurgii
Fundacja „Schola Cordis” prof. Janusza Skalskiego i firma Wiśniowski zainaugurowała akcję „Razem ratujmy małe serduszka”. Celem jest zbiórka pieniędzy na nowy sprzęt medyczny dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Firma Wiśniowski zachęciła dystrybutorów swoich wyrobów, aby przekazali 0,5 proc. obrotów uzyskanych w czasie trwania akcji, czyli od 18 września do 30 listopada więcej »
Strona 1 z 4812345...8...Ostatnia »