Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Aktualności

Biegnij na ratunek! Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Akcja #biegnij na ratunek wystartowała! Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisz się już dziś! 26 sierpnia na krakowskich więcej »
Darowizna od Towarzystwa Ratunkowego Kwikow w Chicago
Mam przyjemność poinformować, o wyjątkowej darowiźnie w wysokości 3500 zł od Towarzystwa Ratunkowego Kwikow w Chicago. Poniżej prezentujemy list od Pani Marii Boduch – Prezes Zarządu, który otrzymaliśmy razem z darowizną i zdjęciami z tego historycznego wydarzenia. Miejscowość Kwików jest położona w gminie Szczurowa, powiat Brzesko w województwie Małopolskim.  Pierwsze zapiski na temat Kwikowa pochodzą więcej »
Nowa karetka „N” celem VI Charytatywnego Biegu Tesco
W piątek, 9 czerwca odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których mali pacjenci stworzyli wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło będzie znakiem rozpoznawczym biegu, przypominającym o jego szlachetnym celu. Jest nim zakup karetki „N” neonatologicznej. Kilka litrów farby, olbrzymi wzornik karetki i grupa kilkunastu uśmiechniętych małych pacjentów szpitala – tak wyglądały warsztaty kreatywne więcej »
Pierwsza konferencja dydaktyczna pielęgniarek
3 czerwca b.r. w Auli im. Macieja Leona Jakubowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie odbyła się Konferencja dydaktyczna dla pielęgniarek pediatrycznych, neonatologicznych oraz położnych, której tematem przewodnim były „Nowe wyzwania w opiece nad dzieckiem”. Celem konferencji było zaprezentowanie różnych aspektów związanych z pracą pielęgniarki oraz położnej, która polega na sprawowaniu opieki nad chorym dzieckiem, z więcej »
1. Fantastyczny Dzień Dziecka
Lord Vader, Szturmowcy, czarodzieje z Hogwartu, Batman, Samurajowie to tylko krótka lista bohaterów, którzy odwiedzili naszych pacjentów z okazji 1. Fantastycznego Dnia Dziecka zorganizowanego w naszym szpitalu. Impreza odbyła się w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.   Głównie spotkanie i prezentacja całego kolorowego korowodu przedstawicieli świata bajek, filmu, fantasy i fantastyki odbyło się w szpitalnej więcej »
Strona 1 z 4512345...8...Ostatnia »