Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Aktualności

Rozmowa z dr Krzysztofem Małeckim o protonoterapii
Drodzy Pacjenci, Rodzice i Opiekunowie, Polecamy obszerny wywiad z dr Krzysztofem Małeckim, kierownikiem Zakładu Radioterapii  Dzieci i Dorosłych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie autorstwa red. Iwony Krzywdy z Dziennika Polskiego.  Materiał wyjaśnia specyfikę leczenia wiązką protonów i tłumaczy wiele narosłych wokół tej metody mitów. Całość materiału jest dostępna poniżej:     więcej »
Prof. Rafał Chrzan w zarządzie Europejskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej
Prof. Rafał Chrzan, kierownik Kliniki Urologii Dziecięcej USDK, otrzymał nominację do sześcioosobowego zarządu Europejskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej (European Board of Pediatric Urology, EBPU), podlegającego Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (European Union of Medical Specialists, UEMS), w którego skład wchodzą przedstawiciele chirurgów dziecięcych i urologów Jednocześnie powierzono mu funkcję sekretarza EBPU. Europejskie Towarzystwo Urologii Dziecięcej jest organizacją więcej »
Przez sztukę do bezpieczeństwa w Internecie
Do bezpiecznego korzystania z internetu i szacunku do innych użytkowników sieci przekonywały pacjentów policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Spotkanie odbyło się  w środę 11 kwietnia br. w ramach akcji artystyczno-charytatywnej „Obraz w pigułce”. Po krótkiej prelekcji pacjenci z oddziałów gastroenterologii, kardiologii i onkologii swoje spostrzeżenie dotyczące wirtualnego świata przekuli w formę plastyczną. Na więcej »
Radioterapia protonowa – odpowiedź na publikacje medialne
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, W odniesieniu do tekstu „Dlaczego dzieci chorych na raka nie ma w Bronowicach” red. Iwony Hajnosz opublikowanego w Gazecie Wyborczej w dniu 17.03.2018, uprzejmie informuję, że aktualnie w Centrum Cyklotronowym Bronowice jest prowadzona radioterapia protonowa u jednego dziecka spełniającego kryteria kwalifikacji. Leczenie pierwszego pacjenta pediatrycznego zostało zakończone w ubiegłym roku. Na więcej »
POZ w szpitalu tylko do 31 marca 2018 r.
Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że świadczenia zdrowotne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci będą udzielane w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie tylko do 31 marca 2018 r. Po tym terminie nie będzie już można korzystać ze świadczeń POZ dla dzieci w naszym Szpitalu. Dlatego też nie przyjmujemy już nowych deklaracji wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń więcej »
Strona 1 z 5412345...8...Ostatnia »