Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Aktualności

Akcja charytatywna Tesco Polska na zakup karetki „N”
Hasło #biegnijnaratunek sprawdza się także na zakupach! W czwartek, 10 sierpnia w Tesco (ul. Kapelanka) 20 proc z każdych zakupów za minimum 100 złotych zostanie przeznaczone na zakup karetki neonatologicznej dla wcześniaków i noworodków. Tego dnia w Pasażu Tesco (ul. Kapelanka) w godz. 15 do 18  odbędą się również pokazy pierwszej pomocy, prowadzone przez zespół więcej »
Nowy sprzęt do diagnozowania noworodków
Nowy aparat EEG trafił na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka naszego szpitala. To pierwszy tego typu sprzęt, który umożliwia jednoczesne monitorowanie czynności elektrycznej mózgu i nagrywanie zachowania pacjenta. Aparat będzie stosowany do obserwowania i diagnozowania zaburzeń pracy układu nerwowego u noworodków. Elektroencefalograf kosztował 39 tys. zł. Zakupiony został ze środków Fundacji „O Zdrowie Dziecka”. więcej »
Komunikat dr hab. med. Macieja Kowalczyka, Dyrektora Szpitala
Szanowni Państwo, Pragnę poinformować, iż dobiegła końca moja trzecia sześcioletnia kadencja na stanowisku Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Podjąłem decyzję, iż nie będę się ubiegał o kolejną kadencję, gdyż po 17 latach tak odpowiedzialnej i wyczerpującej pracy powinien zastąpić mnie na tym stanowisku ktoś młodszy. Pan prof. Grodzicki, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum, powierzył więcej »
4. Rabka Festival dla naszych pacjentów
W dniach 11-13 lipca b.r. nasi pacjenci z oddziału onkologii i gastroenterologii mieli wyjątkową okazję spotkać się z artystami i twórcami uczestniczącymi w czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. Cały festiwal odbywa się w Rabce-Zdrój, natomiast jego organizatorka i pomysłodawca – Pani Iwona Haberny (Agencja Promocyjna OKO) postanowiła sprawić przyjemność naszym pacjentom i zaprosiła do więcej »
Jerzy Owsiak uhonorowany medalem UJ „Plus ratio quam vis”
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ w auli Collegium Novum władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uhonorowały Jerzego Owsiaka, założyciela i prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, złotym medalem „Plus ratio quam vis” za działania wspierające rozwój Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. – Jerzy Owsiak, swoimi działaniami na rzecz chorych i potrzebujących, jednoczy nas wszystkich. Tak właśnie wygląda w więcej »
Strona 1 z 4612345...8...Ostatnia »