Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Aktualności

POZ w szpitalu tylko do 31 marca 2018 r.
Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że świadczenia zdrowotne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci będą udzielane w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie tylko do 31 marca 2018 r. Po tym terminie nie będzie już można korzystać ze świadczeń POZ dla dzieci w naszym Szpitalu. Dlatego też nie przyjmujemy już nowych deklaracji wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń więcej »
List otwarty do Ministra Zdrowia w sprawie poprawy warunków leczenia w uniwersyteckich szpitalach dziecięcych
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pragnie poinformować, że popiera postulaty Porozumienia Lekarzy Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych i ich dążenia do poprawienia warunków leczenia najciężej chorych dzieci. Publikujemy niżej treść listu otwartego wysłanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy do Ministerstwa Zdrowia.   Kraków, dn. 19.02.2018 Międzyzakładowy Oddział Terenowy OZZL w Instytucie Pediatrii więcej »
Nowa karetka neonatologiczna rusza na drogi Małopolski
Dzięki wsparciu, Ministerstwa Zdrowia, Fundacji Tesco i Fundacji „O Zdrowie Dziecka” nowa karetka neonatologiczna została przekazana do użytku Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie. Każdego roku ambulans będzie ratował życie i zdrowie około 400 wcześniaków i noworodków. Na pokładzie karetki „N” diagnostyka i leczenie małego pacjenta rozpoczyna się natychmiast. Neonatolodzy mają do dyspozycji inkubator, respirator, przenośne więcej »
Nowoczesny laser rozbije kamienie moczowe
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie jest już dostępne endoskopowe leczenia kamicy moczowej u dzieci. Do placówki trafił laser holmowy dedykowany do procedur urologicznych. Pierwszy zabieg usunięcia kamieni z pęcherza moczowego został wykonany w czwartek (1 marca) u 6-letniego chłopca. Wart prawie 120 tys. laser holmowy został zakupiony dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia. Urządzenie jest więcej »
Jubileusz Oddziału Ortopedyczno-Urazowego podczas 42. Spotkań Klinicznych
Najnowsze osiągnięcia i historia rozwoju ortopedii były głównym tematem 42. Spotkań Klinicznych Chirurgów Dziecięcych z Pediatrami, które odbyły się 23 lutego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Doroczną, interdyscyplinarną konferencję medyczną połączono z obchodami 30-lecia Oddziału Ortopedyczno-Urazowego USDK. – Ortopedia była pierwszą wzmiankowaną historycznie podspecjalnością chirurgii. Jest i była jedną z najbardziej użytecznych dziedzin medycyny więcej »
Strona 1 z 5312345...8...Ostatnia »