Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Aktualności

Goście Rabka Festivalu ponownie w naszym szpitalu
W dniach 3-4 lipca naszych pacjentów odwiedzili uczestnicy 5. Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdrój. We wtorek do pacjentów z oddziału onkologii zawitała „Kaczka Katastrofa” bohaterka serii książek z cyklu o Panu Kuleczce. Fragmenty tej bajki przeczytała Pani Elżbieta Wasiuczyńska – malarka, ilustratorka książek dziecięcych, w tym całej serii o Panu „Kuleczce” i Kaczce „Katastrofie”. Krótka więcej »
Wakacyjna lekcja bezpieczeństwa
2 lipca Krokodylek Tirek  uczył pacjentów bezpiecznych zachowań na drodze. W wyjątkowej lekcji  wzięli udział Premier Beat  Szydło, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. – Mam nadzieję, że ta lekcja będzie dla młodych pacjentów zabawą, ale nauczy też ich, jak poruszać się w ruchu drogowym, żeby więcej »
Ruszyły zapisy na 7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Kolejna edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco zbliża się wielkimi krokami! 1 września na krakowskich Błoniach spotkają się rodziny z dziećmi, mieszkańcy Krakowa, jak i wszyscy miłośnicy biegania, którzy połączą swoje siły i sportowe pasje, by wspomóc najmłodszych potrzebujących – pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup pierwszej sztucznej więcej »
Bezpłatny biuletyn „Szpital Zdrowia” już jest dostępny. Zapraszamy do lektury!
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania biuletynu informacyjnego „Szpital Zdrowia”. Przeczytacie w nim o najnowszych inwestycjach, innowacyjnych zabiegach i planach na rozwój szpitala. Rodzicom i opiekunom szczególnie polecamy rozmowę z psychologiem dr Anną Starowicz-Filip o tym jak rozmawiać z dzieckiem, gdy niespodziewanie staje się pacjentem. Biuletyn jest dostępny bezpłatnie w szatni szpitala oraz na parapetach przy więcej »
Wyróżnienie za edukowanie rodziców
Projekt „Środowe spotkania dla rodziców” skierowany do matek i ojców dzieci hospitalizowanych w Oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USDK został wyróżniony w konkursie Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2017. Podczas cotygodniowych, bezpłatnych zajęć wykwalifikowany personel szpitala uczy rodziców jak opiekować się wcześniakiem lub chorym noworodkiem. Konkurs ZOZ UP 2017 organizowany jest już po raz więcej »
Strona 1 z 5612345...8...Ostatnia »