Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Biegnij na ratunek! Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Biegnij na ratunek! Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

(nag)

Akcja #biegnij na ratunek wystartowała! Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisz się już dziś!

26 sierpnia na krakowskich Błoniach odbędzie się 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Będzie on nie lada wydarzeniem zarówno dla wytrawnych biegaczy jak również dla ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. Również najmłodsze maluchy będą mogły spróbować swoich sił – dla nich zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa! W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg prowadzone są
w systemie internetowym, na stronie http://zapisy.sts-timing.pl/189/

Każdego roku ratujemy życie i zdrowie około 400 noworodkom, także tym najmniejszym, ważącym mniej niż 500 gram. 80% naszych pacjentów to wcześniaki lub dzieci urodzone o czasie, ale obciążone ciężkimi wadami rozwojowymi lub poważnymi infekcjami. Karetka „N” naszego szpitala musi być w gotowości całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok – mówi dr Mateusz Jagła, neonatolog, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie.

Karetka neonatologiczna „N” to specjalna karetka wyposażona w zestaw transportowy, tzn. inkubator, respirator, przenośne USG, leki. Zespół ratunkowy złożony z neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy-sanitariusza rozpoczyna leczenie pacjenta natychmiast po dotarciu na miejsce – dzięki takiej karetce lekarze wielokrotnie ratują zdrowie i życie najmłodszych pacjentów.

Dr Mateusz Jagła tłumaczy dlaczego zakup nowej karetki jest tak bardzo istotny. – Transportujemy miesięcznie około 30 najciężej chorych, maleńkich pacjentów z południa Polski. Warunkiem wyjazdu karetki po pacjenta jest techniczna sprawność samochodu, a z tym jest w ostatnim roku gorzej. Ambulans ma 8 lat, przejechał już blisko 500 tys. kilometrów. Coraz częściej występują awarie, coraz więcej czasu spędza w warsztacie zamiast jeździć na ratunek. Zakup nowej karetki z wyposażeniem przekracza możliwości finansowe szpitala, stąd cieszy nas inicjatywa biegu Fundacji Tesco, dzięki której pozyskamy nowy samochód. – Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu zdrowie i życie maluszków z Małopolski, aby przyłączali się do naszego biegu. Pragniemy, aby 26-go sierpnia na krakowskich Błoniach było z nami jak najwięcej biegaczy, którzy swoją obecnością zamanifestują poparcie do naszej inicjatywy i pomogą nam w zakupie karetki – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

Nie możesz z nami biec? Wesprzyj zakup karetki dowolną kwotą na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O ZDROWIE DZIECKA”, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków (Bank Pekao SA: 31 1240 4533 1111 0010 6171 7063) z dopiskiem „DAROWIZNA KARETKA”.

Dla darowizn z zagranicy:
Fundacja O ZDROWIE DZIECKA, Wielicka 265, 30-663 Krakow, Poland
IBAN: PL 31 1240 4533 1111 0010 6171 7063
BIC/SWIFT: PKOPPLPW (BANK PEKAO SA)
Z dopiskiem „DAROWIZNA KARETKA”

 

Zobacz krótki film o naszej karetce i zespole, który nią jeździ. Obejrzyj film

Na nową karetkę wspaniali darczyńcy przekazali już:

21 180,08 zł (stan wpłat na dzień 9.8.2017 r.)

 

Serdecznie dziękujemy !

"Stara" karetka neonatologiczna przejechała już prawie 500 tys. km.