Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Biegnij na ratunek! Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Akcja #biegnij na ratunek wystartowała! Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisz się już dziś! 26 sierpnia na krakowskich więcej »
Nowa karetka „N” celem VI Charytatywnego Biegu Tesco
W piątek, 9 czerwca odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których mali pacjenci stworzyli wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło będzie znakiem rozpoznawczym biegu, przypominającym o jego szlachetnym celu. Jest nim zakup karetki „N” neonatologicznej. Kilka litrów farby, olbrzymi wzornik karetki i grupa kilkunastu uśmiechniętych małych pacjentów szpitala – tak wyglądały warsztaty kreatywne więcej »
Koncert Grzegorza Turnaua z okazji Dnia Matki
Takiego Dnia Matki w szpitalu jeszcze nie było! Piękny, wzruszający i momentami zabawny koncert Grzegorza Turnaua z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych pacjentów i ich mam. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 przy wsparciu Stowarzyszenia J-elita i Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Prokocimek”. Na pomysł zaproszenia krakowskiego artysty wpadła Anita Michalik, więcej »
Innowacyjny zabieg w sali hybrydowej
W sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie dokonano zabiegu wszczepienia nowoczesnego stentgraftu do aorty 13-letniej dziewczynki. To jeden pierwszych w Europie przypadków wykorzystania u dziecka implantu pokrytego wielowarstwowym materiałem, który zastępuje prawdziwe naczynie i ma możliwość poszerzania się w miarę wzrostu pacjenta. Wszczepienia dokonał zespół kardiologów inwazyjnych we współpracy z prof. Tomaszem Moszurą więcej »
Nowy sprzęt do ratowania dzieci z wadami serca
Pracownia Hemodynamiczna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu otrzymała nowy angiograf o wartości 1,7 mln zł. Nowoczesny sprzęt umożliwi bezpieczniejsze i dokładniejsze diagnozowanie wad serca u małych pacjentów. Aparat zakupiono dzięki środkom z programu POLKARD Ministerstwa Zdrowia oraz wsparciu Fundacji „O Zdrowie Dziecka”. – Angiograf, który dziś mamy przyjemność zaprezentować, to sprzęt najwyższej klasy pozwalający utrzymać więcej »
Strona 1 z 812345...8...Ostatnia »