Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Rozmowa z dr Krzysztofem Małeckim o protonoterapii
Drodzy Pacjenci, Rodzice i Opiekunowie, Polecamy obszerny wywiad z dr Krzysztofem Małeckim, kierownikiem Zakładu Radioterapii  Dzieci i Dorosłych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie autorstwa red. Iwony Krzywdy z Dziennika Polskiego.  Materiał wyjaśnia specyfikę leczenia wiązką protonów i tłumaczy wiele narosłych wokół tej metody mitów. Całość materiału jest dostępna poniżej:     więcej »
Przez sztukę do bezpieczeństwa w Internecie
Do bezpiecznego korzystania z internetu i szacunku do innych użytkowników sieci przekonywały pacjentów policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Spotkanie odbyło się  w środę 11 kwietnia br. w ramach akcji artystyczno-charytatywnej „Obraz w pigułce”. Po krótkiej prelekcji pacjenci z oddziałów gastroenterologii, kardiologii i onkologii swoje spostrzeżenie dotyczące wirtualnego świata przekuli w formę plastyczną. Na więcej »
Radioterapia protonowa – odpowiedź na publikacje medialne
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, W odniesieniu do tekstu „Dlaczego dzieci chorych na raka nie ma w Bronowicach” red. Iwony Hajnosz opublikowanego w Gazecie Wyborczej w dniu 17.03.2018, uprzejmie informuję, że aktualnie w Centrum Cyklotronowym Bronowice jest prowadzona radioterapia protonowa u jednego dziecka spełniającego kryteria kwalifikacji. Leczenie pierwszego pacjenta pediatrycznego zostało zakończone w ubiegłym roku. Na więcej »
List otwarty do Ministra Zdrowia w sprawie poprawy warunków leczenia w uniwersyteckich szpitalach dziecięcych
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pragnie poinformować, że popiera postulaty Porozumienia Lekarzy Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych i ich dążenia do poprawienia warunków leczenia najciężej chorych dzieci. Publikujemy niżej treść listu otwartego wysłanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy do Ministerstwa Zdrowia.   Kraków, dn. 19.02.2018 Międzyzakładowy Oddział Terenowy OZZL w Instytucie Pediatrii więcej »
Nowa karetka neonatologiczna rusza na drogi Małopolski
Dzięki wsparciu, Ministerstwa Zdrowia, Fundacji Tesco i Fundacji „O Zdrowie Dziecka” nowa karetka neonatologiczna została przekazana do użytku Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie. Każdego roku ambulans będzie ratował życie i zdrowie około 400 wcześniaków i noworodków. Na pokładzie karetki „N” diagnostyka i leczenie małego pacjenta rozpoczyna się natychmiast. Neonatolodzy mają do dyspozycji inkubator, respirator, przenośne więcej »
Strona 1 z 1412345...8...Ostatnia »