Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Prestiżowy certyfikat dla Ośrodka Transplantacji
Ośrodek Transplantacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie jako pierwszy w Polsce otrzymał międzynarodową akredytację JACIE potwierdzającą najwyższą jakość i bezpieczeństwo przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Leczone są tu dzieci z nowotworami, głównie białaczką, chorobami krwi oraz ciężkimi niedoborami odporności. Siedem lat przygotowań i 1,5 tys. wymogów, które należało spełnić – te dwie liczby opisują ogrom pracy, jaką więcej »
Finał akcji „Razem ratujmy małe serduszka”
155 partnerów handlowych firmy WIŚNIOWSKI dołączyło do akcji „Razem ratujmy małe serduszka”. Jej celem było zebranie funduszy na specjalistyczny sprzęt do ratowania życia małych pacjentów Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie. Razem przekazali klinice pół miliona złotych! Czek na tę kwotę 5 grudnia wręczyła Krystyna Baran, prezes firmy WIŚNIOWSKI profesorowi Januszowi Skalskiemu, prezesowi Fundacji Schola Cordis. więcej »
Komunikat Dyrekcji USD w sprawie anestezjologów
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, W nawiązaniu do informacji medialnych dotyczących wypowiedzenia klauzuli opt-out z końcem sierpnia przez zatrudnionych u nas anestezjologów, uprzejmie informujemy, że efektem tego jest ograniczenie pracy części anestezjologów do wymiaru 48 godz. tygodniowo. Oznacza to, że zmniejszyła się wydajność bloku operacyjnego oraz zewnętrznych stanowisk, na których wykonywane są znieczulenia. Dokładamy wszelkich starań, więcej »
Prof. Krzysztof Fyderek dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Poprawa pozamedycznej obsługi pacjenta, dalszy rozwój diagnostyki i leczenia, kontynuacja modernizacji szpitala oraz uzyskanie płynności finansowej placówki – to najważniejsze punkty programu nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 7 listopada prof. Krzysztof Fyderek przejął kierowanie jednym z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Nowy dyrektor USD został wybrany w drodze konkursu i powołany przez rektora więcej »
Medal Honoris Gratia dla dr hab. Macieja Kowalczyka
Dr hab. med. Maciej Kowalczyk, który przez ostatnie siedemnaście lat kierował Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu otrzymał 7 listopada z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców. Dr hab. med. Maciej Kowalczyk to wieloletni, zasłużony dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w więcej »
Strona 1 z 1012345...8...Ostatnia »