Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Pobiegliśmy na ratunek! Nowa karetka neonatologiczna
W sobotę 26 sierpnia na krakowskich Błoniach ponad 3 tysiące osób wystartowało w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N” dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców Biegu przekazano na ten cel 220 tys. złotych. W ostatnią sobotę sierpnia na krakowskich Błoniach miała miejsce więcej »
Komunikat dr hab. med. Macieja Kowalczyka, Dyrektora Szpitala
Szanowni Państwo, Pragnę poinformować, iż dobiegła końca moja trzecia sześcioletnia kadencja na stanowisku Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Podjąłem decyzję, iż nie będę się ubiegał o kolejną kadencję, gdyż po 17 latach tak odpowiedzialnej i wyczerpującej pracy powinien zastąpić mnie na tym stanowisku ktoś młodszy. Pan prof. Grodzicki, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum, powierzył więcej »
Biegnij na ratunek! Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Akcja #biegnij na ratunek wystartowała! Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisz się już dziś! 26 sierpnia na krakowskich więcej »
Nowa karetka „N” celem VI Charytatywnego Biegu Tesco
W piątek, 9 czerwca odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których mali pacjenci stworzyli wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło będzie znakiem rozpoznawczym biegu, przypominającym o jego szlachetnym celu. Jest nim zakup karetki „N” neonatologicznej. Kilka litrów farby, olbrzymi wzornik karetki i grupa kilkunastu uśmiechniętych małych pacjentów szpitala – tak wyglądały warsztaty kreatywne więcej »
Koncert Grzegorza Turnaua z okazji Dnia Matki
Takiego Dnia Matki w szpitalu jeszcze nie było! Piękny, wzruszający i momentami zabawny koncert Grzegorza Turnaua z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych pacjentów i ich mam. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 przy wsparciu Stowarzyszenia J-elita i Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Prokocimek”. Na pomysł zaproszenia krakowskiego artysty wpadła Anita Michalik, więcej »
Strona 1 z 912345...8...Ostatnia »