Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Dla rodziców i pacjentów  ⁄  Imprezy i inne atrakcje dla Pacjentów

Imprezy i atrakcje dla pacjentów

1. Fantastyczny Dzień Dziecka
Lord Vader, Szturmowcy, czarodzieje z Hogwartu, Batman, Samurajowie to tylko krótka lista bohaterów, którzy odwiedzili naszych pacjentów z okazji 1. Fantastycznego Dnia Dziecka zorganizowanego w naszym szpitalu. Impreza odbyła się w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.   Głównie spotkanie i prezentacja całego kolorowego korowodu przedstawicieli świata bajek, filmu, fantasy i fantastyki odbyło się w szpitalnej więcej »
Koncert Grzegorza Turnaua z okazji Dnia Matki
Takiego Dnia Matki w szpitalu jeszcze nie było! Piękny, wzruszający i momentami zabawny koncert Grzegorza Turnaua z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych pacjentów i ich mam. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 przy wsparciu Stowarzyszenia J-elita i Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Prokocimek”. Na pomysł zaproszenia krakowskiego artysty wpadła Anita Michalik, więcej »
Akcja charytatywna pracowników firmy VERACOMP
W grudniu 2016 r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Św. Mikołaj wraz z pracownikami krakowskiej firmy VERACOMP SA odwiedził pacjentów Oddziału Gastroenterologii. Poza prezentami świątecznymi  przedstawiciele firmy przekazali środki pieniężne w wysokości 2273,93 zł zebrane wśród pracowników Veracomp. Kwota została przekazana jako darowizna dla naszej przyszpitalnej Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA”. Bardzo dziękujemy za ten piękny gest i więcej »
Spotkanie z Afryką…
W listopadzie 2016 r. nasi pacjenci z oddziałów rehabilitacji odbyli niezwykłą podróż na „Czarny Ląd”. Pacjentów odwiedził Pan Mariusz Gotfryd, z wykształcenia nauczyciel, pasjonat podróży. Na co dzień Pan Mariusz uczy geografii w Gimnazjum nr 39 w Krakowie. W wolnym czasie poświęca się swojej pasji jaką są podróże. W czasie gościnnej wizyty w szpitalu Pan więcej »
Przedpremierowy pokaz Śpiącej Królewny
Balet Cracovia Danza zatańczył 24 listopada w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.  Mali pacjenci mogli się poczuć wyróżnieni – specjalnie dla nich tancerze przygotowali przedpremierowy pokaz najnowszego spektaklu „Śpiąca Królewna”, który premierę będzie miał dopiero 4 grudnia w Filharmonii Krakowskiej. W holu głównym i w korytarzach poradni artyści zaprezentowali również tańce dworskie, z których słynie Cracovia Danza. – więcej »