Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Dla rodziców i pacjentów  ⁄  Imprezy i inne atrakcje dla Pacjentów

Imprezy i atrakcje dla pacjentów

Kalendarz 2018 z rysunkami naszych pacjentów
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Moja ulubiona pora roku” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim pacjentom, którzy podęli wyzwanie. Wpłynęło wiele przepięknych, kolorowych prac. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie, ale  ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach Jury wybrało 12 zwycięskich rysunków, które znajdą się w kalendarzu na 2018 rok. Oto lista zwycięzców: Mateusz, lat 8, Pulmonologia więcej »
Bajkowe spotkanie z Edytą Jungowską
W dniu 14 września b.r. w sali konferencyjnej budynku CALD nasi pacjenci ze szpitalnych oddziałów spotkali się z Panią Edytą Jungowską. Główną atrakcją było przypomnienie naszym pacjentom twórczości A. Lindgren, a w szczególności bohaterów książek „Dzieci z Bullerbyn” i „Pippi Pończoszanki”. W roli głównej, w tej niezwykłej „sztuce” jednego aktora wystąpiła oczywiście Pani Edyta, która więcej »
4. Rabka Festival dla naszych pacjentów
W dniach 11-13 lipca b.r. nasi pacjenci z oddziału onkologii i gastroenterologii mieli wyjątkową okazję spotkać się z artystami i twórcami uczestniczącymi w czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. Cały festiwal odbywa się w Rabce-Zdrój, natomiast jego organizatorka i pomysłodawca – Pani Iwona Haberny (Agencja Promocyjna OKO) postanowiła sprawić przyjemność naszym pacjentom i zaprosiła do więcej »
1. Fantastyczny Dzień Dziecka
Lord Vader, Szturmowcy, czarodzieje z Hogwartu, Batman, Samurajowie to tylko krótka lista bohaterów, którzy odwiedzili naszych pacjentów z okazji 1. Fantastycznego Dnia Dziecka zorganizowanego w naszym szpitalu. Impreza odbyła się w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.   Głównie spotkanie i prezentacja całego kolorowego korowodu przedstawicieli świata bajek, filmu, fantasy i fantastyki odbyło się w szpitalnej więcej »
Koncert Grzegorza Turnaua z okazji Dnia Matki
Takiego Dnia Matki w szpitalu jeszcze nie było! Piękny, wzruszający i momentami zabawny koncert Grzegorza Turnaua z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych pacjentów i ich mam. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 przy wsparciu Stowarzyszenia J-elita i Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Prokocimek”. Na pomysł zaproszenia krakowskiego artysty wpadła Anita Michalik, więcej »