Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Goście Rabka Festivalu ponownie w naszym szpitalu

Goście Rabka Festivalu ponownie w naszym szpitalu

W dniach 3-4 lipca naszych pacjentów odwiedzili uczestnicy 5. Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdrój. We wtorek do pacjentów z oddziału onkologii zawitała „Kaczka Katastrofa” bohaterka serii książek z cyklu o Panu Kuleczce. Fragmenty tej bajki przeczytała Pani Elżbieta Wasiuczyńska – malarka, ilustratorka książek dziecięcych, w tym całej serii o Panu „Kuleczce” i Kaczce „Katastrofie”. Krótka opowieść stała się tematem przewodnim do warsztatów plastycznych, w czasie których powstały piękne prace. Po warsztatach był czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy. Tego samego dnia w szpitalnej auli wystąpiły „Majeranki”, czyli młodzieżowy zespół góralski z Rabki-Zdrój. Majeranki sprawiły wiele radości widowni swoim śpiewem, grą na instrumentach i „zwyrtałowym tańcowaniem”. W środę pacjentów z oddziału neurologii odwiedziła natomiast Pani Izabella Kaluta, która opowiadała o swoich podróżach do Chin, parzeniu herbaty, jedzeniu pałeczkami i innych ciekawostkach o „Państwie Środka”. Nasi pacjenci mogli także poznać różne gatunki herbaty, spróbowali chińskiej kaligrafii i otrzymali od Pani Izy pamiątkowe bambusowe pałeczki – czyli chińskie sztućce. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom za wizytę  i wspaniałe atrakcji. Spotkania w szpitalu były możliwe dzięki współpracy z Panią Iwoną Haberny – organizatorką i pomysłodawcą Rabka Festivalu oraz naszej szpitalnej szkoły i Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA”. Zapraszamy do obejrzenia galerii.