Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  1. Fantastyczny Dzień Dziecka

1. Fantastyczny Dzień Dziecka

Bartłomiej Pawlak

Lord Vader, Szturmowcy, czarodzieje z Hogwartu, Batman, Samurajowie to tylko krótka lista bohaterów, którzy odwiedzili naszych pacjentów z okazji 1. Fantastycznego Dnia Dziecka zorganizowanego w naszym szpitalu. Impreza odbyła się w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.

Głównie spotkanie i prezentacja całego kolorowego korowodu przedstawicieli świata bajek, filmu, fantasy i fantastyki odbyło się w szpitalnej auli. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej z ulubionymi bohaterami nasi pacjenci mogli zagrać w gry planszowe, karciane, figurkowe i przygodowe. Niezwykłych emocji dostarczyli rekonstruktorzy „ciemnej i jasnej strony mocy”, w tym Polish Garrison 501st Legion. Gry udostępniły nam sklepy Bard i Rebel, a cześć z nich zostanie wkrótce przekazana do naszych przyoddziałowych świetlic. Dodatkową atrakcją były warsztaty elfickiej kaligrafii oraz warsztaty origiami, w czasie których powstały piękne papierowe kompozycje. Pacjenci uczestniczyli także w warsztatach akustycznych, w czasie których poznawali tajemnice magicznego świata dźwięków. Impreza zakończyła się w szpitalnej auli wspaniałym występem samurajów ze Stowarzyszenia Take oraz uroczystą prezentacją utworu nagranego z udziałem naszych pacjentów podczas warsztatów akustyczno-muzycznych. W międzyczasie warsztatów i gier planszowych, nasi fantastyczni goście odwiedzili w salach chorych pacjentów, którzy nie mogli przyjść na aulę. Nasi goście przywieźli także ze sobą słodkie upominki, które zostały przekazane do szpitalnej kuchni i przygotowane do posiłków pacjentów jako deser.

Inicjatorem wydarzenia była nasza przyszpitalna Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA” natomiast organizatorem wszystkich atrakcji było Krakowskie Stowarzyszenie Konwentowe „Kombinat Wyobraźni”. To powstała z pasji grupa krakowskich miłośników fantastyki. Celem Stowarzyszenia jest organizacja imprez kulturalnych o tematyce fantastycznej oraz propagowanie kreatywnych i integracyjnych form spędzania wolnego czasu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wkrótce przedstawimy Państwu wszystkich uczestników, którzy swoją wizytą chcieli naszym pacjentom zorganizować naprawdę Fantastyczny Dzień Dziecka.

Bardzo dziękujemy Wam  za tą piękną akcję, przygotowane atrakcje oraz osobiste zaangażowanie. Dziękujemy także wszystkim sponsorom za przekazane wsparcie. Bez Państwa udziału nie moglibyśmy zorganizować tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Bartłomiej Pawlak (Biuro Akcji Odnowy Szpitala / Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”)
mgr Alicja Noworolska – Pracownik socjalny
Agnieszka Bolesławska
Piotr Grajpel

W 1. Fantastycznym Dniu Dziecka wystąpili:

OBSŁUGA: Hubert Spyrczyński, Karol Batko, Mateusz Madej, Bartosz Urbanik, Daniel Tokarczyk, Weronika Ciałowicz.

ORGANIZACJA: Piotr Grajpel, Agnieszka Bolesławska, (Szpital Prokocim: Alicja Noworolska & Bartek Pawlak).

COSPLAY: Angelika Zawada, Agnieszka Kłapcia, Antonina Siek, Marta Batko.

Polish Garrison 501st Legion: Andrzej Śnigórski, Krzysztof Wencel, Natalia Wencel, Krzysztof Kicler, Magdalena Kicler
Marzena Kicler, Aleksandra Dąbrowska, Damian Grzejdziak, Wiktoria Mejzińska, Miłosz Nocuń, Alina Nocuń.

GAMESROOM: Anna Jankowicz, Jadwiga Jeziorska, Maria Mędala, Oskar Drabikowski, Zuzanna Banasiak, Paweł Tendera, Miłosz Markiewicz, Maksymilian Mróz, Grzegorz Ludwin, Magdalena Czekaj, Małgorzata Klasa, Antonina Siek

STOWARZYSZENIE TAKE: Magdalena Tomaszewicz, Małgorzata Mikosz, Arkadiusz Telma, Konrad Tuszyński, Mateusz Kuduk, Iga Grochala, Amadeusz Ostaszewski, Paula Trela, Aleksandra Salamon

WARSZTATY: Gustaw Kubala (Origiami), Zuzanna Chruścik (Kaligrafia)

AGH/Warsztaty akustyczne-muzyczne: Dorota Czopek, Daniel Adamczyk, Weronika Ficek, Jacek Kuprel, Bartłomiej Chojnacki