Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Dla Zdrowia Twojego Dziecka – Żywienie, Dietetyka  ⁄  I Konferencja „Żywienie dziecka wczoraj i dziś”

I Konferencja „Żywienie dziecka wczoraj i dziś”

I Konferencja Naukowa „Żywienie dziecka wczoraj i dziś” – 7 maja 2016 r.

Pediatria jest dziedziną, która jak żadna inna wymaga zespołowego podejścia w opiece nad pacjentem, w zespole tym ważną rolę pełni lekarz i dietetyk. Pragniemy w ramach konferencji stworzyć  miejsce do debaty o roli diety oraz leczenia żywieniowego w profilaktyce, diagnostyce i terapii dzieci.  Od kilku lat wiemy już jak ważne jest właściwe żywienie dziecka szczególnie w pierwszych miesiącach życia dla jego prawidłowego rozwoju oraz profilaktyki chorób, w tym cywilizacyjnych. Nowe dowody naukowe narzucają konieczność zmiany w sposobie myślenia i postępowania w żywieniu dziecka w procesie terapeutycznym.

Program ułożyliśmy tak aby na wstępie, w pierwszej sesji omówić,   kwestie żywienia dziecka zdrowego uwzględniając najnowsze doniesienia naukowe. W drugiej sesji poświęconej żywieniu dziecku chorego do udziału zaprosiliśmy wybitnych specjalistów lekarzy oraz dietetyków praktyków, którzy bazując na swoim doświadczeniu podzielą się z Państwem wiedzą na temat  postępowania dietetycznego w wybranych chorobach u dzieci.

Celem stworzenia miejsca do wymiany doświadczeń, interaktywnego udziału oraz wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom, zaplanowaliśmy warsztaty w ramach, których zostaną omówione przypadki kliniczne   zaburzeń karmienia oraz  dziecka z cukrzycą.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Prof. dr hab. Krzysztof Fyderek
Dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Uwaga: Brak wolnych miejsc

Miejsce konferencji: Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Wydziału Lekarskiego UJ CM, ul. Świętego Łazarza 16, Kraków.

Organizator:
Pracownia Dietetyki Pediatrycznej
Klinika Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia CM UJ
Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O ZDROWIE DZIECKA”

Współpraca: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie

Patronat: Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci

zywieniedziecka2015_bannerlogo know nowe

 

ZŁOTY SPONSOR KONFERENCJI

logo_NUTRICIA_small

Sponsorzy
Patronaty
Partnerzy
Pliki do pobrania