Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Jednostki medyczne  ⁄  Endokrynologia  ⁄  Oddział Endokrynologii Dzieci i Młodzieży

Oddział Endokrynologii Dzieci i Młodzieży

Kierownik: prof. dr hab. med. Jerzy Starzyk
Telefon do sekretariatu: +48 12 658 20 11 wew. 1323 lub  +48 12 658 12 77
Faks do sekretariatu: +48 12 658 10 05
E-mail: endodim@cm-uj.krakow.pl

Pielęgniarka Oddziałowa: Rozalia Wajda

Telefony na oddział:
Dyżurka lekarska endokrynologii +48 12 33 39 218
Dyżurka lekarska diabetologii +48 12 658 20 11 wewn. 1754

Działalność bieżąca

Klinika Endokrynologii Dzieci i Młodzieży oferuje diagnostykę i leczenie pacjentów do końca 18 roku życia ze wszystkimi schorzeniami z zakresu endokrynologii i diabetologii. Prowadzimy leczenie somatotropinowej niedoczynności przysadki (terapia hormonem wzrostu) oraz centralnego przedwczesnego pokwitania (terapia diphereliną) finansowane ze środków NFZ. Diagnozujemy i obejmujemy opieką dzieci z wrodzonymi zaburzeniami funkcji tarczycy (ściśle współpracując z Pracownią Badań Przesiewowych i Błędów Metabolicznych). Jako jedyny w Małopolsce ośrodek wykonujemy biopsje tarczycy u dzieci.

Informacje dla Rodziców i Pacjentów

Do hospitalizacji w Oddziale Endokrynologii Dzieci i Młodzieży kwalifikują lekarze Poradni Endokrynologicznej naszego szpitala. Do przyjęcia do planowego pobytu na oddziale należy przygotować książeczkę zdrowia dziecka a także dotychczasowe wyniki badań i ewentualne karty informacyjne z poprzednich pobytów szpitalnych. Niezbędna jest obecność opiekuna prawnego dziecka. Podczas wizyty lekarskiej i pielęgniarskiej konieczne jest wyjście odwiedzających z sali chorych. Szczegółowe zasady pobytu na oddziale oraz prawa i obowiązki pacjentów zawiera Regulamin Porządkowy.

Zespół lekarski

Klinika zatrudnia 13 specjalistów pediatrii i 1 specjalistę ginekologii, w tym 10 specjalistów endokrynologii, 2 specjalistów diabetologii.

Nasz oddział znajduje się na III piętrze w Budynku A (tzw. „Okrąglak”)