займ на карту займ на карту срочно без отказа
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Jednostki medyczne  ⁄  Pediatria, Reumatologia i Choroby Środowiskowe  ⁄  Oddział Pediatrii, Reumatologii i Chorób Środowiskowych

Oddział Pediatrii, Reumatologii i Chorób Środowiskowych

Kierownik Oddziału: dr hab. med. prof. UJ Przemko Kwinta

Sekretariat oddziału:
Telefon „zewnętrzny”: +48 12 333 93 67
Telefon „wewnętrzny”:  43 67

Odcinek III
Pielęgniarka Oddziałowa: Bogumiła Gasińska
Telefon „zewnętrzny”: +48 12 333 93 67
Telefon „wewnętrzny”:  43 67

Dyżurka lekarska, telefon „zewnętrzny”: +48 12 333 93 64 lub +48 12 333 93 69
Dyżurka lekarska, telefon „wewnętrzny”: 4364 lub 4369

Odcinek VII
Pielęgniarka Oddziałowa: Anna Gąsiorowska
Tel.: +48 12 568 02 56 wew. 1615 (dyżurka pielęgniarska)
Tel.: +48 12 658 20 11 wew. 1553 (dyżurka lekarska)

Działalność bieżąca

Oddział Pediatrii, Reumatologii i Chorób Środowiskowych podzielony jest na odcinek III i odcinek VII.

W Oddziale na odcinku III  hospitalizowane są noworodki, niemowlęta oraz dzieci do ukończenia 2. roku życia. Pacjenci przyjmowani są w ramach ostrego dyżuru pediatrycznego, pełnionego 7 dni w tygodniu przez całą dobę, oraz planowo celem diagnostyki zaburzeń genetycznych i wrodzonych wad metabolizmu. Na oddziale diagnozowane, a następnie leczone są pacjenci z fenyloketonurią z rejonu południowej Polski. W ramach hospitalizacji, w zależności od potrzeb, wykonywana jest podstawowa, jak i wysokospecjalistyczna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa oraz konsultacje wykwalifikowanych specjalistów. Oddział dysponuje 42 łóżkami na 14 salach. Możliwy jest całodobowy pobyt opiekuna przy dziecku. Kontynuacja opieki w warunkach ambulatoryjnych jest wykonywana dzięki współpracy naszych Poradni: Patologii i Rozwoju Noworodka, Zaburzeń Rozwoju Dzieci, d/s. Szczepień, Genetycznej, Błędów Metabolicznych.

W Oddziale na odcinku VII hospitalizowane są dzieci starsze, tj. powyżej 2. roku życia. W ramach tego oddziału wyodrębniono dziesięć miejsc przeznaczonych dla pacjentów chorujących na choroby układowe tkanki łącznej takie jak młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów czy młodzieńcza postać tocznia rumieniowatego układowego. W leczeniu tych dzieci stosowane są min. unikalne metody terapii biologicznej wykorzystujące przeciwciała monoklonalne (etanercept, infliximab) hamujące procesy zapalne. Ponadto w oddziale hospitalizowane są dzieci przyjmowane w ramach ostrego dyżuru pediatrycznego pełnionego przez lekarzy Kliniki w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym oraz dzieci wymagające diagnostyki i leczenia z związku z narażeniem na szkodliwy wpływ czynników środowiskowych. Kontynuacja opieki w warunkach ambulatoryjnych możliwa jest dzięki współpracy Oddziału z Poradnią Reumatologiczną Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Informacja dla rodziców i pacjentów

Planowe przyjęcia pacjentów wymagających leczenia i diagnostyki w warunkach szpitalnych odbywają się w godzinach 8:30 – 14:00, od poniedziałku do piątku. Ustalenie terminu przyjęcia oraz dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami telefonów dostępnych w zakładce Kontakt.

Dokumenty potrzebne przy planowym przyjęciu do szpitala:
1. Skierowanie na leczenie szpitalne
2. Książeczka Zdrowia Dziecka z uzupełnionymi wpisami o szczepieniach
3. Dokumentacja lekarska badań wykonanych do chwili przyjęcia do Instytutu, również zdjęcia radiologiczne (klisze, płyty CD, DVD);
4. Karty informacyjne z leczenia szpitalnego, sanatoryjnego, itp
5. Aktualny dowód ubezpieczenia dziecka w NFZ

Wyposażenie dziecka:
– bielizna dzienna, nocna, pantofle
– okrycie wierzchnie stosowne do pory roku
– zamienne obuwie
– przybory toaletowe: kubek, szczoteczka do zębów, 1 tubka pasty do zębów, 1 mydło toaletowe, grzebień
– przybory szkolne, książki, zeszyty

Lokalizacja oddziału

Odcinek III
Znajduje się na pierwszym piętrze w budynku tzw. „Okrąglaku”. W windzie należy wcisnąć guzik „2”.

Odcinek VII
Znajduje się na trzecim piętrze w budynku tzw. „Okrąglaku”. W windzie należy wcisnąć guzik „4”.