Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Komunikat w sprawie zdarzenia masowego

Komunikat w sprawie zdarzenia masowego

(NAG)

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie trafiło w sumie 13 dzieci poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym w Tenczynie, który miał miejsce 8 czerwca br. 11 pacjentów przetransportowano bezpośrednio z miejsca zdarzenia, a dwoje kolejnych zostało przekierowanych z innych szpitali.

Obrażenia poszkodowanych były typowe dla wypadku komunikacyjnego, nie występowało bezpośrednie zagrożenie życia. Zespół Szpitalnego Oddziału Ratunkowego USDK zadziałał sprawnie i zgodnie z procedurami wdrożonymi na wypadek zdarzenia masowego.

Pacjentom udzielono natychmiastowej pomocy medycznej oraz wsparcia psychologicznego. Pracujących w szpitalu psychologów wsparli wolontariusze z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
nr 4. Rodzice mieli możliwość skorzystania z noclegu, zabezpieczonego przez Urząd Miasta w Krakowie.

Stan wszystkich pacjentów był stabilny, większość została wypisana do domu po pierwszej dobie.
W poniedziałek (10.06) w szpitalu pozostało już tylko dwoje pacjentów.