Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Konferencje naukowe  ⁄  Konferencja II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej

Konferencja II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej

Bartłomiej Pawlak

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego pragnę Serdecznie zaprosić Państwa na II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej, które odbędą się w dniach 29-30.09.2017 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Kontynuując tradycję naszych spotkań z lat poprzednich, planujemy w czasie dwudniowej konferencji przedstawić najnowsze osiągnięcia w gastroenterologii dziecięcej, skupiając się na stronie praktycznej przedstawianych zagadnień. W tym roku całą sesję poświęcimy ultrasonografii i jej zastosowaniu w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki. Tradycją naszych spotkań są transmisje zabiegów endoskopowych „na żywo”, dzięki czemu obserwator może śledzić zmiany w przewodzie pokarmowym, słuchać interpretacji  pojawiających się obrazów, jak też zapoznać się z techniką  badania. Wśród tych prezentacji będziemy przedstawiać zakładanie i pielęgnację gastrostomii u dziecka. Ważnym zagadnieniem omawianym w tym roku będzie leczenie żywieniowe i jego zastosowanie w postępowaniu terapeutycznym w pediatrii.
Aby sprostać tym wyzwaniom zaprosiliśmy najlepszych specjalistów, wykładowców z wiodących ośrodków w Polsce. Będzie więc okazja nie tylko do wysłuchania interesujących wystąpień, obserwowania zabiegów, ale  również dyskusji i wymiany poglądów z ekspertami.

Konferencja adresowane jest nie tylko do lekarzy, ale również pielęgniarek, dietetyków pracowników ochrony zdrowia, którzy zainteresowani są stroną praktyczną chorób przewodu pokarmowego.  Zapraszamy wszystkich uczestników poprzednich edycji konferencji, jak też tych którzy pragną zapoznać się z problemami gastroenterologii po raz pierwszy.

Mam nadzieję, że Państwo przyjmą zaproszenie i podczas pobytu w Krakowie, poza doznaniami naukowymi, będziecie Państwo mieli okazję również zwiedzić ciągle nieznane interesujące miejsca w naszym mieście.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Krzysztof Fyderek

Informacja dla Uczestników konferencji

Opłata za udział w konferencji wynosi 300 zł brutto.

Opłaty należy dokonywać na konto: Fundacja O ZDROWIE DZIECKA, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
Rachunek: 02  1240  4533  1111  0010  6171 7294 (PEKAO SA)

W tytule przelewu prosimy wpisywać tylko: „Konferencja 9.2017 – imię i nazwisko„. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: akcja@odnowaszpitala.pl.

Dodatkowych informacji w sprawie oferty sponsorskiej dla firm/wystawców udzieli Państwu Pani Beata Sikora:
Telefon „zewnętrzny”: +48 12 333 90 53
Telefon „wewnętrzny”: 40 53