Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Konferencje naukowe  ⁄  Konferencja II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej

Konferencja II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej

Bartłomiej Pawlak

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego pragnę serdecznie zaprosić Państwa na II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej, które odbędą się w dniach 29-30.09.2017 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Kontynuując tradycję naszych spotkań z lat poprzednich, planujemy w czasie dwudniowej konferencji przedstawić najnowsze osiągnięcia w gastroenterologii dziecięcej, skupiając się na stronie praktycznej przedstawianych zagadnień. W tym roku całą sesję poświęcimy ultrasonografii i jej zastosowaniu w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki. Tradycją naszych spotkań są transmisje zabiegów endoskopowych „na żywo”, dzięki czemu obserwator może śledzić zmiany w przewodzie pokarmowym, słuchać interpretacji  pojawiających się obrazów, jak też zapoznać się z techniką  badania. Wśród tych prezentacji będziemy przedstawiać zakładanie i pielęgnację gastrostomii u dziecka. Ważnym zagadnieniem omawianym w tym roku będzie leczenie żywieniowe i jego zastosowanie w postępowaniu terapeutycznym w pediatrii. Aby sprostać tym wyzwaniom zaprosiliśmy najlepszych specjalistów, wykładowców z wiodących ośrodków w Polsce. Będzie więc okazja nie tylko do wysłuchania interesujących wystąpień, obserwowania zabiegów, ale  również dyskusji i wymiany poglądów z ekspertami. Konferencja adresowana jest do personelu lekarskiego zainteresowanego stroną praktyczną chorób przewodu pokarmowego.

Mam nadzieję, że Państwo przyjmą zaproszenie i podczas pobytu w Krakowie, poza doznaniami naukowymi, będziecie Państwo mieli okazję również zwiedzić ciągle nieznane interesujące miejsca w naszym mieście.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego – Krzysztof Fyderek

Komitet Honorowy:

• prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki – Prorektor ds. Collegium Medicum
  • prof. dr hab. med. Maciej Małecki – Dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum
  • dr hab. med. Maciej Kowalczyk – Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
  • prof. dr hab. med. Janusz Skalski – Dyrektor Polsko Amerykańskiego Instytutu Pediatrii UJ CM

logo_mdgd_2017_B

Informacja dla Uczestników konferencji

Opłata za udział w konferencji wynosi 300 zł brutto.

Opłaty należy dokonywać na konto: Fundacja O ZDROWIE DZIECKA, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
Rachunek: 02  1240  4533  1111  0010  6171 7294 (PEKAO SA)

W tytule przelewu prosimy wpisywać tylko: „Konferencja 9.2017 – imię i nazwisko„. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: akcja@odnowaszpitala.pl.

Dodatkowych informacji w sprawie oferty sponsorskiej dla firm/wystawców udzieli Państwu Pani Beata Sikora:
Telefon „zewnętrzny”: +48 12 333 90 53
Telefon „wewnętrzny”: 40 53