Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Konferencje naukowe  ⁄  Konferencja II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej

Konferencja II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej

Bartłomiej Pawlak

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego pragnę serdecznie zaprosić Państwa na II Małopolskie Dni Gastrologii Dziecięcej, które odbędą się w dniach 29-30.09.2017 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Kontynuując tradycję naszych spotkań z lat poprzednich, planujemy w czasie dwudniowej konferencji przedstawić najnowsze osiągnięcia w gastroenterologii dziecięcej, skupiając się na stronie praktycznej przedstawianych zagadnień. W tym roku całą sesję poświęcimy ultrasonografii i jej zastosowaniu w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki. Tradycją naszych spotkań są transmisje zabiegów endoskopowych „na żywo”, dzięki czemu obserwator może śledzić zmiany w przewodzie pokarmowym, słuchać interpretacji  pojawiających się obrazów, jak też zapoznać się z techniką  badania. Wśród tych prezentacji będziemy przedstawiać zakładanie i pielęgnację gastrostomii u dziecka. Ważnym zagadnieniem omawianym w tym roku będzie leczenie żywieniowe i jego zastosowanie w postępowaniu terapeutycznym w pediatrii. Aby sprostać tym wyzwaniom zaprosiliśmy najlepszych specjalistów, wykładowców z wiodących ośrodków w Polsce. Będzie więc okazja nie tylko do wysłuchania interesujących wystąpień, obserwowania zabiegów, ale  również dyskusji i wymiany poglądów z ekspertami. Konferencja adresowana jest do personelu lekarskiego zainteresowanego stroną praktyczną chorób przewodu pokarmowego.

Mam nadzieję, że Państwo przyjmą zaproszenie i podczas pobytu w Krakowie, poza doznaniami naukowymi, będziecie Państwo mieli okazję również zwiedzić ciągle nieznane interesujące miejsca w naszym mieście.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego – Krzysztof Fyderek

Komitet Honorowy:

  • prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki – Prorektor ds. Collegium Medicum
  • prof. dr hab. med. Maciej Małecki – Dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum
  • dr hab. med. Maciej Kowalczyk – Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
  • prof. dr hab. med. Janusz Skalski – Dyrektor Polsko Amerykańskiego Instytutu Pediatrii UJ CM

logo_mdgd_2017_B

Pliki do pobrania
Organizatorzy i Partnerzy
Złoty Sponsor

logo_nhs_png          logo_nutricia_amn2

Logo Egis

Srebrny Sponsor

logo_abbvie   logo_Astellas              logo_Bayer

MJN-logo-3c-Large   logo_olympus - Kopia

Sponsor

logo_ferring         logo_sanprobi_ibs       logo_varimed

logo_vitamed         LOGO_FRESENIUS