займ на карту займ на карту срочно без отказа
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Medal Honoris Gratia dla dr hab. Macieja Kowalczyka

Medal Honoris Gratia dla dr hab. Macieja Kowalczyka

Dr hab. med. Maciej Kowalczyk, który przez ostatnie siedemnaście lat kierował Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu otrzymał 7 listopada z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców. Dr hab. med. Maciej Kowalczyk to wieloletni, zasłużony dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jest związany ze szpitalem i pediatrią jako własną specjalizacją od 1970 roku. Od 2000 roku jest dyrektorem tej placówki. W lipcu bieżącego roku dobiegła końca jego trzecia sześcioletnia kadencja na stanowisku dyrektora naczelnego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Oznaczenie Honoris Gratia dla dr hab. Macieja Kowalczyka, 07.11.2017, fot. Wiesław Majka