займ на карту займ на карту срочно без отказа
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Milionowy pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Milionowy pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

(nag)

Marko Gren –  rezolutny, uśmiechnięty 7-latek został milionowym pacjentem  Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Numeracja kartotek prowadzona jest od 1965 roku, czyli od momentu rozpoczęcia działalności szpitala.

Marko trafił na SOR 4 października  z powodu nudności  i wymiotów.  Po wykonaniu niezbędnych badań i podaniu kroplówki chłopiec został wypisany do domu. 31 października Marko z mamą ponownie odwiedzili szpital – tym razem w charakterze gości.  Chłopiec otrzymał od dr hab. Macieja Kowalczyka, dyrektora szpitala, pamiątkowy dyplom „1 000 000 Dzielnego Pacjenta” i ogromnego pluszaka od Fundacji „O Zdrowie Dziecka”.

Marko jest uczniem I klasy szkoły podstawowej. Interesuje się historią i uwielbia czytać. – Jak dorosnę, chciałbym zostać lekarzem, żeby móc leczyć moich dziadków – opowiadał zaaferowany wizytą w szpitalu.

Marko Gren - milionowy pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, 02.11.2017