Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Nowa karetka „N” celem VI Charytatywnego Biegu Tesco

Nowa karetka „N” celem VI Charytatywnego Biegu Tesco

(nag)

W piątek, 9 czerwca odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których mali pacjenci stworzyli wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło będzie znakiem rozpoznawczym biegu, przypominającym o jego szlachetnym celu. Jest nim zakup karetki „N” neonatologicznej.

Kilka litrów farby, olbrzymi wzornik karetki i grupa kilkunastu uśmiechniętych małych pacjentów szpitala – tak wyglądały warsztaty kreatywne przeprowadzone przez Fundację Tesco. Cel tego spotkania został osiągnięty! Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała grafika 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Grafika nawiązuje do celu charytatywnego, który zjednoczy tegorocznych biegaczy 26 sierpnia na krakowskich Błoniach – jest nim karetka „N” neonatologiczna, która zakupiona przy wsparciu darczyńców i uczestników 6. Biegu będzie ratowała życie i zdrowie najmłodszych dzieci z całej Małopolski.

Karetka „N” naszego szpitala musi być w gotowości całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok – mówi dr Mateusz Jagła, neonatolog, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie. – Transportujemy miesięcznie około 30 najciężej chorych, maleńkich pacjentów z południa Polski. Warunkiem realizacji transportów jest techniczna sprawność samochodu, a z tym jest w ostatnim roku gorzej. Ambulans, ratując najmłodszych, przejechał już blisko 500 tys. km! Niestety, zakup nowej karetki z wyposażeniem przekracza możliwości finansowe szpitala, stąd cieszy nas inicjatywa biegu Fundacji Tesco, dzięki której mamy szansę na nowy samochód.

Wizerunek karetki, stworzony na warsztatach przez dzieci, już niebawem znajdzie się na wszystkich materiałach biegowych i będzie wspaniałym motywem bezpośrednio odwołującym się do tego, dlaczego warto pobiec w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco.

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu zdrowie i życie maluszków z Małopolski, aby przyłączali się do naszego biegu. Pragniemy, aby 26-go sierpnia na krakowskich Błoniach było z nami jak najwięcej biegaczy, którzy swoją obecnością zamanifestują poparcie do naszej inicjatywy i pomogą nam w zakupie karetki – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

6. Bieg Charytatywny odbędzie się 26 sierpnia na krakowskich Błoniach. Będzie on nie lada wydarzeniem zarówno dla wytrawnych biegaczy jak również dla ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg uruchomione będą już w połowie czerwca.

Dzięki pięciu poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała już 612 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie ponad 7 000 osób w poprzednich edycjach biegu, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny takich jednostek szpitala, jak: Zakładu Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Kliniki Onkologii i Hematologii oraz Kliniki Neurologii Dziecięcej.

Warsztaty malowania karetki "N", 09.06.2017
reklama