Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Nowe biblioteczki dla pacjentów i rodziców

Nowe biblioteczki dla pacjentów i rodziców

Bartłomiej Pawlak

Drodzy Pacjenci, Rodzice i Opiekunowie Pacjentów,

Oddajemy do Waszej dyspozycji biblioteczki, które utworzyliśmy na stołówkach oddziałów w budynku okrąglaku. Biblioteczki mogły powstać dzięki wielu Darczyńcom, którzy przekazali nam książki natomiast regały zostały zakupione z 1% podatku przekazanego naszej przyszpitalnej Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA”. W celu ułatwienia wyszukiwania książek, półki zostały podzielone na kategorie wiekowe pacjentów. Najwyższe półki to publikacje dla osób dorosłych, czyli rodziców i opiekunów naszych pacjentów. Dlatego bardzo prosimy, aby po przeczytaniu odłożyć książkę na właściwą półkę, co ułatwi wszystkim korzystanie z biblioteczek. Bardzo prosimy też o nie zabieranie książek do domu. Niech długo służą wszystkim dzieciom, które będą hospitalizowane na oddziałach oraz  rodzicom i opiekunom, którzy będą im towarzyszyć w tych trudnych chwilach pobytu w szpitalu. Dołożyliśmy  wszelkich starań, aby wybrać „lekkie” i przyjemne pozycje czytelnicze, jeśli jednak po przeczytaniu uznacie Państwo, że nie są one odpowiednie dla naszych pacjentów czy dla Państwa to prosimy o przyniesienie konkretnych egzemplarzy do naszej fundacji. Nasz biuro znajduje się na parterze w budynku CALD obok żyrafy ŁATKI oraz bankomatu PEKAO SA (numer pokoju 3A-31b). Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat naszych biblioteczek. Jeśli pomysł się spodoba postaramy się zrealizować takie biblioteczki na innych oddziałach. Prosimy piszcie do nas na adres: akcja@odnowaszpitala.pl. Życzymy wszystkim miłej lektury.

Biuro Akcji Odnowy Szpitala & Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”