Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  O Szpitalu  ⁄  Przyszpitalne Fundacje  ⁄  Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”  ⁄  Nasze akcje charytatywne  ⁄  „Prawnicy Chorym Dzieciom”  ⁄  9. Finał „Prawnicy Chorym Dzieciom”

9. Finał „Prawnicy Chorym Dzieciom”

Garden Number

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli środowiska prawniczego (radców prawnych, notariuszy, adwokatów, sędziów, prokuratorów oraz komorników) do udziału i wsparcia w 9. edycji akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom” na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W tym roku prosimy Państwa o wsparcie finansowe na zakup aparatu USG dla pacjentów Oddziału i Poradni Urologii. Na zakup aparatu potrzeba ok. 130 tys. zł.

Wady wrodzone układu moczo-płciowego są jednymi z najczęściej występujących i są stwierdzane u ok. 1% noworodków. Niektóre z nich wymagają interwencji chirurgicznej, a kluczem sukcesu każdej operacji jest właściwie postawiona diagnoza. Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje się do oceny ciężkości wad wrodzonych nerek, moczowodów, pęcherza oraz narządów płciowych, które to przez długi czas mogą nie dawać objawów klinicznych, po cichu prowadząc do uszkodzenia narządu. Ultrasonografię wykorzystuje się również do diagnostyki schorzeń nabytych, np. kamicy układu moczowego, czy też infekcji układu moczowego i zaburzeń oddawania moczu. Ponadto pod kontrolą USG wykonuję się zabiegi w obrębie układu moczowego w trybie pilnym – odbarczenie nerki i pęcherza moczowego w przypadku zastoju moczu. Ultrasonografia dla urologa dziecięcego stała się narzędziem codziennej pracy w monitorowaniu przebiegu choroby oraz ocenie wyników leczenia. Badanie to jest całkowicie nieinwazyjne i niebolesne, co ma olbrzymie znaczenie w populacji dziecięcej – Prof. dr hab. med. Rafał Chrzan – Kierownik Kliniki Urologii Dziecięcej USDK

Darowizny na zakup aparatu USG można przekazywać do 31 marca 2017 r. na konto:
Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – O ZDROWIE DZIECKA
ul. Wielicka 265, 30-664 Kraków, numer rachunku: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556
W tytule przelewu prosimy o dopisanie hasła: Prawnicy Dzieciom 2017.

PATRONI HONOROWI:

• dr Marcin Sala-Szczypiński, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie

W ramach tegorocznego finału, na zakup sprzętu medycznego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przekazali już Państwo darowizny o łącznej kwocie:

28 450 zł (na dzień 23.02.2017) - Serdecznie dziękujemy

worki

Darczyńcy 9. Finału - lista wg. kolejności wpłat
Turniej piłki nożnej drużyn prawniczych

fb_1

Serdecznie dziękujemy wszystkim czternastu drużynom piłkarskim, które uczestniczyły w turnieju rozgrywanym tradycyjnie w ramach każdej edycji akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom”. Turniej odbył się w tym roku  12 lutego 2017 r. w ośrodku treningowym FAME Sport w Krakowie. Pomimo niskiej temperatury otoczenia i zimowej aury pod zadaszonym balonem, w którym odbywały się wszystkie mecze panowała naprawdę gorąca atmosfera.Wszystkie 14 drużyn podzielone były na dwie grupy. I cześć obejmowała eliminacje w ramach każdej grupy, gdzie drużyny rozgrywały spotkania w systemie „każdy z każdym”. Dało to łącznie 6 meczy po 13 gry dla każdej drużyny, co było niemałym wysiłkiem. Następnie odbywały się mecze półfinałowe. W wielkim finale, III miejsce zajęła drużyna Prawników z Kielc, którzy w rzutach karnych pokonali zespół Okręgowej Izby Radców Prawnych z Katowic. Natomiast I miejsce zajęła drużyna RMF MAXXX, która z wynikiem 2:1 pokonała Prokuraturę Okręgową z Krakowa (II miejsce).

Medale, dyplomy i puchary zwycięskim drużynom wręczali: dr Marcin Sala-Szczypiński – Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, dr hab. med. Maciej Kowalczyk – Dyrektor Szpitala oraz prof. dr hab. med. Rafał Chrzan – Kierownik Kliniki Urologii Dziecięcej.

Bardzo dziękujemy za te piękne sportowe emocje, wspaniałą atmosferę oraz przekazane wsparcie finansowe. Nasza szpitalna reprezentacja nie zdobyła niestety w tym roku medalu, ale zajęliśmy 4. miejsce w grupie w fazie eliminacji i z pełnym poświęceniem i sercem zagraliśmy ponownie dla naszych PACJENTÓW.

Bardzo dziękujemy firmie BIZNES LIGA z Krakowa za pomoc i sprawną organizację turnieju oraz dwóm krakowskim firmom za wspaniały catering i pyszną energię dla wszystkich uczestników wydarzenia: FGH Tes s.c. Tadeusz Magdalena Maciej Sztuka oraz Restauracja FOCHA 42.

W turnieju zagrały następujące zespoły: Prawnicy Kielce, Grupa RMF FM, Izba Komornicza w Krakowie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie,Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach, Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie I, Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie II, Prokuratura Okręgowa w Krakowie, Prawnicy z Przemyśla,Studenci Wydziału Prawa UJ, Wydział Ruchu Drogowego KMP w Krakowie, Izba Notarialna w Krakowie oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Poniżej prezentujemy Państwu pełną tabelę z wynikami całego turnieju.

tabela_turniej_2017

List przewodni do zawodników List do Zawodników.pdf ( 281 kB ) pobierz