Szlachetny Dar – Akcja Charytatywna Szkół Podstawowych

SzlachetnyDar.pl - wyjątkowa akcja uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych w Małopolsce

W grudniu 2016 r. z inicjatywy Pani Felicji Krystery – Nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 162 im. Władysława Łokietka w Skale odbyła się wyjątkowa akcja charytatywna pod nazwą „Szlachetny Dar”. Uczniowie szkoły w okresie przedświątecznym postanowili pomóc swoim chorym koleżankom i kolegom przebywającym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie i przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Łączna kwota przekazana przez wszystkie klasy wyniosła ponad 2700 zł. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na zakup drobnego sprzętu medycznego i wyposażenia na przyszpitalne świetlice (gry planszowe, puzzle, filmy i bajki na DVD itp.). Dzięki temu przekazane przez wszystkich uczniów pieniądze pomogą w leczeniu naszych pacjentów oraz umilą chwile spędzone w szpitalu.

Kolejna edycja tej wyjątkowej akcji planowana jest na grudzień 2017 r. Ze względu na wyjątkowy charakter tej inicjatywy oraz jej cel serdecznie zapraszamy do wsparcia i udziału w zbiórce wszystkie szkoły podstawowe w Małopolsce. Zgłoszenia można przesyłać nam drogą mailową do 31 maja 2017 r. na adres: akcja@odowaszpitala.pl.W tytule maile prosimy wpisać: Szlachetny Dar – 2017. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na dole strony.

Serdecznie dziękujemy Uczniom oraz Dyrekcji i wszystkim Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 162 ze Skały za ten „Szlachetny Dar”, inicjatywę i rozpoczęcie takiej akcji. Mamy nadzieję, że w drugiej edycji w roku 2017 dołączą do niej inne szkoły podstawowe z Małopolski.

SP162_SKALA_2016

Uroczyste zakończenie akcji w SP 162 w Skale - 12.2016 r.
Uczniowie szkoły - nasi "Szlachetni Darczyńcy"
Pełne skarbonki