Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Bez kategorii  ⁄  Oddział Kardiologii Dziecięcej potrzebuje wsparcia

Oddział Kardiologii Dziecięcej potrzebuje wsparcia

(nag)

W ramach 4 edycji akcji „Wielki Rock dla Małych Serc” dla Kliniki Kardiologii USDK zebraliśmy 39 160 zł  – Serdecznie dziękujemy !

Blisko 1000 małych pacjentów każdego roku trafia na Oddział Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Znaczna cześć z nich to dzieci z ciężkimi wrodzonymi wadami serca, których dzieciństwo naznaczone jest częstymi pobytami w szpitalu, badaniami i licznymi operacjami. Najczęściej używana aparatura na oddziale to pulsoksymetry, czyli aparaty monitorujące wysycenie tlenem krwi oraz pompy dawkujące leki. – Potrzeby nasze są dość prozaiczne – musimy na bieżąco wymieniać drobny sprzęt, który praktycznie przez cały czas pracuje przy dzieciach: pulsoksymetry, pompy infuzyjne i strzykawkowe oraz pompy do żywienia dojelitowego. W najbliższym czasie chcielibyśmy zakupić także nowe kardiomonitory oraz skaner żył, który ułatwia lokalizację naczyń krwionośnych u małych dzieci – wymienia prof. Andrzej Rudziński, kierownik Oddziału Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Nikt nie rozumie potrzeb oddziału lepiej niż rodzice małych pacjentów. I to właśnie od nich wyszła inicjatywa zorganizowania akcji charytatywnej „Wielki Rock dla Małych Serc”. Pomysłodawczyni – Agnieszka Węgrzynek-Owcarz, mama małej Zuzi z połową serca, ostatnie 4 lata spędziła na przemian czuwając przy chorej córce i organizując koncerty. – Dzieci z wrodzonymi wadami serca to zwykłe-niezwykłe dzieciaki, które chcą po prostu żyć jak ich rówieśnicy. My, rodzice zrobilibyśmy wszystko, żeby im to umożliwić, ale sami nie damy rady. Zapraszamy wszystkich na koncert, aby w ten przyjemny sposób wesprzeć małych pacjentów Oddziału Kardiologii Dziecięcej szpitala w Prokocimiu – zaprasza pani Agnieszka.
Po raz czwarty gwiazdą koncertu charytatywnego „Wielki Rock dla Małych Serc” będzie Mateusz Ziółko – zwycięzca Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (debiuty) oraz III edycji The Voice of Poland. Podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszyć mu będzie Aleksandra Nizio, zwyciężczyni V edycji The Voice of Poland. Organizatorami wydarzenia jest działająca na rzecz szpitala Fundacja „O Zdrowie Dziecka” oraz Agnieszka Węgrzynek-Owcarz. Dzięki wcześniejszym koncertom udało się zebrać w sumie ok. 100 tys. złotych. Pozwoliło to na doposażenie oddziału kardiologicznego w nowy defibrylator i pulsoksymetry oraz wykonanie prac remontowo-adaptacyjnych w Pracowni Angiografii. Dodatkowo zakupione zostały narzędzia chirurgiczne dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej.

 

reklama