Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Konferencje naukowe  ⁄  II Krakowskie Spotkania Pulmonologów i Alergologów z Pediatrami

II Krakowskie Spotkania Pulmonologów i Alergologów z Pediatrami

Szanowni Państwo,

Gorąco zachęcamy do udziału w II Krakowskim Spotkaniu Pulmonologów i Alergologów z Pediatrami. Naszym głównym celem jest integracja małopolskiego środowiska pediatrów i lekarzy rodzinnych wokół problemów pulmonologicznych i alergologicznych u dzieci.

W nadchodzącym Spotkaniu chcielibyśmy Państwu zarekomendować bliższe poznanie mechanizmów odpornościowych w obrębie płuc, jak również niekorzystnego oddziaływania czynników zanieczyszczenia powietrza na rozwijający się układ oddechowy.

W naszym programie będziemy również omawiać swoiste i nieswoiste stany infekcyjne płuc. Zostanie zwrócona uwaga na racjonalną antybiotykoterapię schorzeń układu oddechowego dzieci.

Chcielibyśmy także zaznajomić Państwa z problemami alergologicznymi u dzieci, a zwłaszcza z praktycznymi aspektami leczenia atopowego zapalenia skóry, ponadto przedstawić podstawowe metody diagnostyczne i lecznicze w przypadku atopii u dziecka. Liczymy, że wzajemna wymiana informacji, uwag, spostrzeżeń usprawni naszą wspólną opiekę nad chorującymi dziećmi.

Cały program szkoleniowy został przygotowany przez Zespół Oddziału Pulmonologii i Alergologii przy współudziale wybitnych specjalistów naszego Uniwersytetu.

Jeszcze raz gorąco zapraszam do udziału w naszym II Spotkaniu w Krakowie.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Lis wraz z Zespołem Oddziału Pulmonologii i Alergologii
Klinika Chorób Dzieci, Instytut Pediatrii UJ CM

banner_kspap2017

Organizatorzy i Partnerzy
Sponsorzy
Pliki do pobrania