Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  Aktualności  ⁄  Odnowione poradnie w budynku K

Odnowione poradnie w budynku K

Prace modernizacyjne w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym postępują zgodnie z planem. W lipcu oddano do użytku budynek „K” – pierwszy z trzech remontowanych obecnie pawilonów. Wykonano w nim remont pokrycia dachu, montaż instalacji, stolarki aluminiowej, wykończenie i wyposażenie pomieszczeń. Do wyremontowanych gabinetów przeniesiono m.in. poradnie pulmonologiczną, ortodontyczną, oraz poradnię socjalno-prawną.

Roboty budowlane w budynkach M, (pomieszczenia administracyjne i socjalne) oraz L (oddziały) są bardzo zaawansowane. Trwają obecnie prace wykończeniowe, których zakończenie planowane jest w październiku. W ostatnim etapie przeprowadzona będzie modernizacja budynków N (oddziały)
i O (sale rehabilitacyjne). Zgodnie z planem ostatnie pawilony powinny być gotowe do odbioru do końca 2019 roku.

Modernizacja tzw. budynków rehabilitacji wybudowanych w latach 80-tych to drugi etap rządowego Programu Przebudowy USDK na lata 2011- 2018. W poprzednich latach wyremontowane zostały oddziały liczące prawie 300 łóżek oraz kuchnia, apteka, pomieszczenia dydaktyczne i techniczne. Powstał także nowy SOR z lądowiskiem. Dotacja na ten cel wyniosła w sumie 201 mln złotych.

W przygotowaniu jest kolejny program mający na celu dokończenie modernizacji oraz rozbudowę szpitala. Plany obejmują: modernizację Centrum Ambulatoryjnego Leczenia Dzieci oraz laboratoriów, a także budowę nowego obiektu zawierającego m.in. oddział chorób infekcyjnych, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz przewlekłej respiratoroterapii. W planach jest także wdrożenie opieki perinatalnej. Program zakłada budowę dwóch wielopoziomowych parkingów.

W wyremontowanym budynku mieści się m.in. poradnia ortodontyczna i pulmonologiczna.